Omriyana

Закинутий літак в полі біля Києва

Законсервований раритет невідомий людям
Сьогодні важко когось здивувати розповідями про якісь музеї, замки і фортеці.

А от чи знали ви, що на узбіччі головної траси країни, посеред поля, стоїть самотній літак? Легендарний далекомагістральний Іл-62 радянських часів, на якому літав власне генсек Леонід Брєжнєв.
Нині він стоїть на звичайному людському городі.

Марійка Титаренко
Цей унікальний раритет віком вже близько 50 років. Ви будете здивовані, але за пів століття свого існування, більшість часу літак простояв тут, буквально в 100 метрах від головної дороги на Київ.

Відверто кажучи, побачити літак зовсім не складно. Він доволі об'ємний, тому чітко проглядається навіть з траси.

Коли ми йшли полем до нього, то очікували побачити щось частково зруйноване та поросле кущами, як загалом часто буває зі старовинними та покинутими місцями. Очікували, що підійдемо прямісінько до двигунів і торкнемось колес…
...Дзуськи. Паркан. Виявляється, в наш час літак огороджений та навіть пильно охороняється. На територію прохід заборонено, оскільки там тривають ремонтні роботи. Та в принципі, якщо ви досвідчений вовк, то можете сміливо на цьому не морочитися.

Забігаючи на перед, скажу, що потрапити на територію нам таки вдалося, хоч і на пів секунди, поки з іншого боку добігав охоронець. Так нам вдалось зробити кілька епічних фото, враховуючи те, що нас було двоє, а сторож один.
Потім зі слів місцевих людей, ми дізналися, що господарі (!?) планують зробити в літаку чи то музей, чи то ресторан, чи то готель для туристів.
Хоча деякі джерела писали, що відкриття планувалось ще до Євро 2012. Отож, хто зна, можливо колись у вас буде нагода смачно повечеряти з дівчиною і літаку генсека СРСР, а зараз можете просто відчути себе героєм фільму "Політ Фенікса" і побачити це диво в оригінальному стані.
Літак, віком майже пів століття, самотньо стоїть за огорожею

Як добратися?

Якщо говорити конкретніше, експонат стоїть поблизу селища Глеваха, приблизно за 10 км від Києва. Певно всі ми проїздили це місце сотні, тисячі разів та навряд чи звертали увагу на те, що знаходиться за межами наших тонованих вікон.

Як тільки ви побачите поворот на Глеваху, з відповідним дорожнім знаком - зупиніться. Варто оглянутись назад і посеред поля, в заростях, ви помітите кремезний літак.

Під'їхати до літака автівкою - можливо, але робити це ми вам не радимо.

Проїзд до літака перекритий, а дорога складається з бетонних плит

Інші статті

Залишити коментарі

Підпишись на розсилку
І регулярно отримуй свіжі статті та ідеї мандрівок рідною країною

Дізнавайся першим про нові подорожі.

Ми залюбки будемо надсилати вам дайджест найцікавіших статей про маловідомі місця нашої Омріяної.
Made on
Tilda