Omriyana
Перлина Поліського краю
замок Радомисль
Замок в місті Родомишль певно, чи не єдиний, який досі діючий і відреставрований до ідеального стану.

Нині це архітектурна та історико-культурна перлина Поліського краю. Офіційні джерела пишуть, що 1612 року у цьому місці вже діяла «папірня». Якщо бути конкретнішим, то тут функціонувала фабрика з виробництва паперу для друкарні Києво-Печерської Лаври.

Марійка Титаренко
Сам замок одного боку омивається водами тихої річки Микі, а з іншого - величезним озером. Також зараз, як і кілька століть тому, замок огороджують своїми стінами густі хвойні ліси.
Нещодавно з замку була проведена реставрація та повне відновлення автентичних інтер'єрів. Після ремонтних робіт він нагадує справжню середньовічну фортецю, таку, як ми звикли бачити в фільмах. Окрім того, в середині замку відтворені кімнати та коридори XVII-XIX ст.
Замок Радомисль має площу понад 2500 кв. м., та попри це він не має фундаменту і збудований на звичайній гранітній скелі, яка ховається в землі, як айсберг в океані, на десятки кілометрів.
Легенди кажуть, ніби всередині замку, завдяки його товстим кам'яним стінам, однакова температура в будь які пори року, близько +18 — 20°. Тут ми не в праві щось заперечити або підтвердити, оскільки самі не перевіряли. Але ви можете провести експеримент, уявивши себе ведучими програми "Руйнівники міфів", а потім поділитися з нами результатом.
Загалом, тут все вражає духом давнини, навіть не зважаючи на те, що замок був реставрований вже у наш час. Величні мури з каміння, бійниці, з яких колись відстрілювали ворогів, виліплені вікна і балкони.

В наші дні, це вже не фабрика з виготовлення паперу, а багатофункціональний історико-культурний комплекс. В приміщенні замку перебуває єдиний у світі Музей української домашньої ікони з експозицією «Душа України», в якому представлені ікони з усієї України, козацькі ковчеги, подорожні образи.
Досі діє концертна зала для камерної музики на 150 місць, в якій все ще проводять відкриті концерти без використання жодних підсилюючих пристроїв.
Також тут є приміщення для урочистих подій, виставок, святкувань, окрема територія для бенкетів і навіть спеціальні гостьові кімнати для відпочинку відвідувачів.
На вулиці, у внутрішньому дворі замку, у середньовічній атмосфері, біля величезної печі, місцеві люди часто святкують весілля, дні народження або корпоративи.
Тут навіть проводяться екскурсії, але в силу цього і доступ до замку обмежений в часі. Тобто потрапити на територію можна лише з 09:00 до 18:00 години.

Також варто бути готовим до того, що задоволення це не з дешевих. Відвідини обійдуться вам від 120 до 170 гривень. За ці гроші вам запропонують дегустацію вина, дозволять зайти в середину замку та побачити кімнати, які збережені у своєму аутентичному стані до наших часів.

Ми ж в свою чергу тоді до такого готові однозначно не були. Розуміючи, що всі наші попередні плани летять шкереберть, ми включили режим "шпигун Боб" і почали вислідковувати охорону, точніше місця, де її не було. А потім ще пів години як два Джекі Чана намагались пролазити в усі дірки і щілини. Тому зараз можемо вам сказати одне — не пробуйте!
Поруч є невеличкий дендропарк, через який протікає річка. Сюди можна пройти безкоштовно, але з іншого входу. Тут ви зможете похлюпати ногами у струмочку і поскакати по камінню, але замок з близька все одно не побачите. Загалом найкращі краєвиди тут восени, коли вже і не надто спекотно і золоте листя дерев гармонійно додає особливої краси замку.

Як добратися?

Місто Родомишль знаходиться в Житомирській області. Найшвидша та найкомфортніша дорога до містечка йде по шосе Київ — Львів. Радимо вам не пробувати зрізати навпрошки, бо дорогами районного значення ви будете мандрувати дуже–дуже–дуже довго.

Інші статті

Залишити коментарі

Підпишись на розсилку
І регулярно отримуй свіжі статті та ідеї мандрівок рідною країною

Дізнавайся першим про нові подорожі.

Ми залюбки будемо надсилати вам дайджест найцікавіших статей про маловідомі місця нашої Омріяної.
Made on
Tilda