Omriyana

Як не померти в Дубенському форті, та чому його назвали на честь "тараканів"?

Тараканів форт
Тараканів форт зустрів нас стіною літньої зливи. Оскільки ми вирушили туди відразу після Тунелю кохання. З такою явно не тропічною погодою ми вже було вирішили, що так нічого і не побачимо. Але погода змилувалась і ми пішли гуляти по лабіринтам.

Перше, що я вам скажу:

Якщо і є місце на цій Землі, де вам не захочеться спати, то це Тараканів Форт! Там неймовірно моторошно. Особливої атмосферності нам ще додала пасмурна погода. Тому залишатись наніч там не раджу. Хіба що, ви любитель історій про привидів і всяких жертвоприношень.

Марійка Титаренко
Їхати туди краще, заздалегіть прочитавши історію. Нову Дубенську фортецю зараховують до переліку найбільш містичних місць України. Тараканівський форт – то фактично перлина Рівненської області. До наших днів від фортеці залишилися самі лише руїни. Але легенд і містики, яка досі оточує форт, з кожним роком, здається, стає все більше. Згідно з повір'ями, ця місцина перетворилася на центр примар. Місцеві люди подейкують, що привиди тут справді є і вони вже багато років їх зустрічають і переслідують. Вірити чи не вірити - то вже ваше діло. Якщо маєте силу волі - можете перевірити, а ми з радістю послухаємо і навіть опублікуємо вашу розповідь. Може, це має щось спільне з подіями початку 20 століття, коли тут загинули тисячі солдат. А їхні душі досі не можуть знайти спокій.
Назва форту зовсім не пов'язана з тарганами, як може спочатку здаватися. Тут все просто і банально. Село, в якому будували фортецю,називалось Тараканів. Звідси вже і пішло таке неофіційне найменування. Щодо села, то тут уже я вам нічого не скажу, може в ньому і справді було дуже багато "тараканів". :)
Погулявши по території близько години, я усвідомила важливу річ. Це місце дає тобі зрозуміти, що будь які матеріальні речі - не вічні, а час має владу над усім. Колись тут було ледь не ціле окреме містечко у формі ромба, з будівлями висотою три поверхи над землею та три поверхи під землею. Колись тут жили кілька гарнізонів військових, були свої лабіринти, в яких зберігались речі, про які ми вже ніколи не дізнаємось. А зараз?... Зараз тут просто рештки стін, занепад і руйнація. І ось ти, молодий і активний, приїздиш сюди, бачиш це все і розумієш, що наші сучасні міста, високі будинки та дорогі квартири - це лиша речі, підвласні часу і природі, на які можливо через кілька сотень років в такому ж стані, будуть дивитись такі ж молоді, як ти зараз.

Насправді, ось цей стан для мене трохи звичний. Оскільки в кожній подорожі відчуваю те ж саме - не маючи нічого, маю все. Маю свободу від усього, бо нема чого втрачати, окрім часу та життя.
І ось на хвилі таких філософських думок, ти дивишся на кремезні триметрові арки і в уяві домальовуєш собі, як це виглядало раніше.
А раніше, точніше наприкінці 18 ст., саме в цьому місці пройшов кордон між Російською та Австрійською імперіями. Для оборони своїх кордонів царський уряд розпочав будівництво цілої системи захисних споруд. Під маленьким містечком Дубно будується Дубенський форт, який мав обороняти залізничну лінію Львів — Київ. Іноді кажуть, що його використовували просто як склад, а іноді як в'язницю. Чи правда це, сама не знаю.

Як дістатися?

По-перше, не плутайте форт з відомим Дубенським замком, який знаходиться в самому місті.
Знайти самотужки Тараканівський форт доволі складно, тому краще розпитати по дорозі тамтешніх жителів. Там навіть можна знайти місцевих "екскурсоводів", які складуть вам компанію і розкажуть всі правди і неправди. Крім того, нині форт перебуває в аварійному стані. Тому, якщо ви їдете туди без суїцидальних намірів - то ліпше взяти з собою того, хто добре ознайомлений з будівлею.

Поруч проходить автомобільна траса Київ-Чоп. Від траси до села Тараканів потрібно з'їхати біля великого кладовища в сторону міста Дубно, та повернути праворуч по ґрунтовій дорозі.

Якщо ви їдете автостопом або автобусом, то вам потрібно добратися спершу до міста Дубно. Найшвидше це можна зробите, власне, по тій же трасі Київ-Чоп. Від Дубна до села Тараканів можна дійти навіть пішки. Для лінивих є варіант з маршруткою «Дубно-Радивилів» чи навіть місцеве таксі. Далі питайте дорогу у місцевих бабусь, вони вас ледь не за ручку заведуть.


Потягом можна доїхати до Дубно за напрямком «Київ-Ужгород» або «Харків-Львів», якщо напружитись і пошукати, то певна, є ще якісь варіанти. Зі Львова до Дубно можна добратися електричкою Львів-Здолбунів.

До речі, купити біля нього нічого не можна, тому весь необхідний харч потрібно привезти з собою.

Залишити коментарі

Підпишись на розсилку
І регулярно отримуй свіжі статті та ідеї мандрівок рідною країною

Дізнавайся першим про нові подорожі.

Ми залюбки будемо надсилати вам дайджест найцікавіших статей про маловідомі місця нашої Омріяної.
Made on
Tilda